Moneyback – na jakiej zasadzie działa?

22 Jun by microblog

Moneyback – na jakiej zasadzie działa?

Jak głosi stare powiedzenie: pieniądze nie rosną na drzewie, ani tym bardziej nie spadają z nieba. Jednak można robiąc to, co zawsze – wydając – zacząć też dobrze zarabiać i to bez konieczności ponoszenia wielkiego wysiłku, czy kombinowania. Wydaje się to niemożliwe, jednak jest prawdziwe. Wszystko, co jest nam potrzebne to posiadanie konta w banku wraz z włączoną usługą moneyback oraz regularne płacenie za swoje zakupy za pomocą karty. Wszystko wydaje się bardzo proste i mało skomplikowane, jak zatem dokładnie działa?

Płać i zarabiaj – moneyback

Moneyback jest usługą bankową, w ramach której każdy ma możliwość otrzymania zwrotu środków finansowych za transakcje bezgotówkowe. Usługa moneyback jest proponowana jako dodatek do konta osobistego i coraz częściej jest wybierana przez klientów banków. Jest to jedna z prostszych usług, gdzie poprzez wydawanie mamy możliwość oszczędzania – nic zatem dziwnego, że konta wraz z usługą moneyback cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Mechanizm działania moneyback jest bardzo prosty. Robiąc zakupy, płacimy za nie, używając naszej karty – uzyskujemy w ten sposób określony przez bank procent, a pod koniec każdego miesiąca adekwatną do poniesionych kosztów kwotę, otrzymujemy na nasze konto. Procent zwrotu za poniesione wydatki wynosi przeważnie od 1 do 5%. Zakładając, że klient posiada moneyback z 1% zwrotu, a w danym miesiącu zapłaci za swoje zakupy 3000 złotych, pod koniec miesiąca na swoje konto otrzyma 30 zł. Pamiętać należy, że nie każda płatność kartą jest zaliczana do moneyback, dlatego istotne jest, aby dokładnie sprawdzić regulamin dotyczący tego bonusu.

Moneyback – warto czy nie warto?

Moneyback podobnie jak inne produkty ma swoje wady, jak i zalety. Elementami, które przemawiają za wybraniem moneyback, jest kilka. Przede wszystkim jest to bardzo wygodna forma oszczędzania, która nie wymaga konieczności wypełniania dodatkowych wniosków, formularzy. Poprzez korzystanie z naszego konta – robiąc to co zawsze, czyli kupując, płacąc nasze rachunki – odkładamy swoją prowizję, która zostanie nam wypłacona pod koniec miesiąca. Dzięki stopie zwrotu moneyback na poziomie od 1 do 5% jesteśmy w stanie w ciągu roku zaoszczędzić kilkaset złotych, a nawet i kilka tysięcy.
Jak każdy produkt, również i moneyback ma cechy, które mogą zniechęcać. Przede wszystkim jest to konieczność ciągłego wydawania, aby osiągnąć jak największą stopę zwrotu. Dodatkowo nie każde płatności są naliczane do moneyback. Wszystko uzależnione jest od ustaleń w danym banku – okazać się może, że respektowane są jedynie płatności w wybranych punktach – np. konkretne stacje benzynowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *